Av. Turan Hançerli :

29/04/2011
  • Ekleyen: Av. Turan Hançerli

 

1975 Tokat doğumludur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.  2010 yılında Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. 2000 – 2003 yılları arasında Ankara da özel bir şirkette hukuk müşaviri olarak  görev yapmıştır. 2003 yılında Ankara da Hançerli Hukuk Bürosunu kurmuş ve 2007 yılına kadar Ankara da hizmet verdiği büroyu İstanbul a taşımıştır.

Aynı zamanda Marka ve Patent vekili olan Hançerli yoğunluklu olarak, İş Hukuku ,Ticaret ve Borçlar Hukuku alanlarında faaliyet yürütmektedir. Ayrıca, Kamu İhale, Tahkim, Yerli ve Yabancı şirket kuruluşları, Joint-venture, Uluslar arası İnşaat Hukuku ve FİDİC Sözleşmeleri, Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri ve Tazminat Hukuku alanlarında bilgi ve deneyim sahibidir.

Halen Türkiye Sakatlar Derneği Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.

 

Sertifika ve Katılımlar :

- Ankara Üniversitesi Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü, Lisans üstü Sertifika Programı, İnşaat Sözleşmeleri ve Tahkim, 2001

- Ankara Üniversitesi Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü, Lisans üstü Sertifika Programı, Ticaret Hukuku, 2001-2002

- Uygulamalı Türk Rekabet Hukuku Sertifikalı Eğitim Programı, 2007 Ankara Barosu- Rekabet Kurumu

- Arabuluculuk Sertifika Programı

- TPE Marka ve Patent Vekili 2005